Na czym polega relokacja maszyn?
Wiele firm podczas ich działalności czeka przeprowadzka. Czasami spowodowana jest ona zmianą siedziby, czasami rozrastaniem się jej struktur.
W przypadku przeprowadzki zwykłego biura przedsięwzięcie nie jest wyjątkowo skomplikowane – opiera się tylko na dobrej logistyce i podstawowych środkach transportu.
Gdy natomiast przeprowadza się wielka fabryka, czy firma, dysponująca ogromnym parkiem maszyn, niezbędna jest pomoc specjalistów.
W czym pomogą nam fachowcy?
Firmy zajmujące się relokacją maszyn wyręczają klienta w takich kwestiach jak załadunek, transport, rozładunek, a czasami jeszcze montaż i uruchomienie w nowym miejscu linii produkcyjnych czy maszyn.
Jak łatwo można się domyślić, do rozmontowania i przewiezienia całej fabryki niezbędne będzie użycie profesjonalnych maszyn, takich jak suwnice natorowe, żurawie czy dźwigniki.
Relokacja zawsze planowana jest indywidualnie, w zależności od tego, co i dokąd będzie przewożone.
Przedsiębiorcom przenoszącym swoje firmy zależy oczywiście, aby przestój w pracy trwał jak najkrócej. Dlatego dokładnie rozplanowanie poszczególnych etapów ma tu kluczowe znaczenie. Każda przeprowadzka odbywa się zgodnie z wcześniej ustalonym, zaakceptowanym przez klienta harmonogramem.
Relokacja za granicę
Szczególnym wyzwaniem są relokacje maszyn za granicę. Muszą one być wtedy zabezpieczone nie tylko tak, by nie uległy uszkodzeniom podczas transportu, ale również by spełniały wymagania prawne (zwłaszcza w przypadku transportu koleją, drogą morską i lotniczą).
Zmiany lokalizacji maszyn przemysłowych wiążą się ze skomplikowanymi procedurami na granicach państw, które jednak z pomocą fachowców nie powinny stanowić problemów.
Doświadczenie pracowników firmy relokacyjnej gwarantuje, że podczas przeprowadzki bezpieczne będą nie tylko maszyny, ale również ludzie znajdujący się w ich okolicy oraz środowisko naturalne.
Relokacja kończy się oficjalnym odbiorem usługi po tym, jak wszystkie maszyny zostaną uruchomione w nowym miejscu.